Kľučky

Online katalóg klúčky na stiahnutie TU.

Kľučka je taká samozrejmá vec...

Kľučky sú taká samozrejmá vec. Nevnímame ich, aj keď sa ich dotýkame denne nespočetne veľa krát, každý deň, každú hodinu na celom svete. Všimneme si ich až vtedy, keď prestanú fungovať. Preto je prvoradou úlohou kľučky, aby nebadane fungovala tak dlho, ako je to len možné.

V ponuke viac ako 500 modelov kľučiek

Kľučky na dvere, kľučky na okná, kovania na okná, kovania na drevené dvere aj kovania na sklenené dvere, do interieru i exterieru. Máme pre vás všetky možné typy a druhy.

Luxusné, štýlové, dizajnové, kľučky z mosadze, z nehrdzavejúcej ocele alebo zliatiny zinku, aj kľučky z hliníka, ktoré sú funkčné a pritom lacné. A čo taká kľučka na dvere s kryštálmi Swarovski?

Náš e-shop a sklady u dodávateľa su bohato zásobené, stačí si vybrať.

Vieme, že záleží hlavne na kvalite. Aj preto je u nás samozrejmosť záruka 5 rokov na väčšinu výrobkov. Pri niektorých modeloch je to dokonca predĺžená záruka na 10 a 30 rokov. Kľučka či kovanie od nás nielen vydrží, ale i ochráni. Ponúkame bezpečnostné kovanie a rôzne ďalšie dverné kovania, okrem iného napr. aj kovania na posuvné dvere, či kovanie na sklo

klucky-3.jpg

Niekoľko rád pred zakúpením kľučiek

Štítové kľučky 

Pri štítových kľučkách je potrebné poznať vzdialenosť medzi osou kľučky a osou kľúča (rozteč). Štandardná vzdialenosť je 72, alebo 90 mm. Pri bezpečnostných kovaniach sa používa aj rozteč 92 mm (prosím, zvýšte pozornosť pri meraní).

UPOZORNENIE: Nakoľko otvory do štítových kľučiek vyrážame na objednávku, je nevyhnutné, aby ste pri zadávaní objednávky presne uviedli typ a rozteč otvorov. Pokiaľ si objednáte nesprávne, nemusí byť ich výmena samozrejmosťou.

Rozetové kľučky    

Rozetové, čiže delené kľučky, označujeme veľkým písmenom R (okrúhla rozeta), alebo HR (štvorcová rozeta). Nakoľko sa väčšina rozetových kľučiek upevňuje prešróbovaním cez celú hrúbku dverí v mieste zámku, je potrebné, aby boli v zámku na to určené otvory (viď. priložený obrázok).

Štandardné rozmery interiérové dvere

72.jpg
92.jpg

Štandardné rozmery vstupné dvere

 Štandardná vzdialenosť je 72 alebo 90 mm. Pri bezpečnostných kovaniach sa používa aj rozteč 92 mm (prosím, zvýšte pozornosť pri meraní).

UPOZORNENIE: Nakoľko otvory do štítových kľučiek vyrážame podľa Vašich požiadaviek, je nevyhnutné, aby ste pri nákupe tovaru presne uviedli typ a rozteč otvorov. Pokiaľ si objednáte nesprávne, nemusí byť ich výmena samozrejmosťou.

vstupme.jpg

Typy otvorov1.jpg

Skratkou BB -  označujeme otvor pre interiérový kľúč (dózický)

2.jpg

Skratkou PZ -  označujeme otvor pre vložku (fabku)

3.jpg

Skratkou WC - označujeme WC sadu s vmontovaným kľúčom (k WC sade je potrebný zámok so spodným štvorhranným otvorom 6 x 6 mm)

Gule a madlá

Pri kľučkách s guľou uvádzame všetky predošlé údaje plus spresnenie, či sa jedná o kľučku pravú (označujeme RE) alebo ľavú (označujeme LI). Guľa alebo madlo môže byť pevné alebo otočné.

madla.jpg

Povrchové úpravy

Vybraný sortiment v tomto katalógu je v rôznych povrchových úpravách. Výrobky sú ošetrené kvalitnými povrchovými úpravami, napriek tomu nie každá povrchová úprava je vhodná do každého prostredia. Pri každej povrchovej úprave sme vyznačili vhodnosť použitia symbolom: